Selphee ile Aynı Anda Hem Instagram Hem de Vine'ı Kullanın

Selphee ile Aynı Anda Hem Instagram Hem de Vine'ı Kullanın

Selfie çekme trendi uzun süredir devam ediyor ve kullanıcıların selfie'lere olan bu merakı tabii ki uygulama geliştiricileri de oldukça etkilemiş durumda. Hatta TDK'nın bile dikkatini çeken selfie konusunda özçekim adlı resmi Türkçe kelimenin kabul edildiğini de sizlere geçtiğimiz hafta aktarmıştık.

Selphee uygulamasıyla özçekim bambaşka bir hale geliyor diyebilirim. Zira uygulama hem statik fotoğraflar çekmekte kullanılabiliyor, hem de özçekiminizin ardından otomatik olarak Vine videoları gibi kısa videoların oynatılmasını sağlıyor. Dolayısıyla Instagram ve Vine'ın tek bir uygulamada bir araya geldiğini söyleyebiliriz.

Uygulamayı kullanırken ilk olarak kendi fotoğrafınızı çekiyor ve hemen arkasından video çekimi ile devam ediyorsunuz. Böylece aynı pozun devamında hemen bir video ortaya çıkıyor ve daha sonra fotoğraf ile video birleştiriliyor. Fotoğrafın kaç saniye boyunca gösterileceğini kendiniz belirleyebiliyorsunuz ve o saniyelerin ardından videonuz oynatılmaya başlanıyor.

Dilerseniz daha sonra hazırladığınız selfie videosunu Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden de paylaşabiliyorsunuz. Şimdilik henüz yeni olduğu için uygulamanın çok popüler olmaması normal ancak yakın zamanda en çok tercih edilen selfie uygulamalarından birisi olacağını tahmin edebilirsiniz. Selphee'yi iOS ve Android cihazlarınızda kullanmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Android için arkadaş bulma ve sohbet uygulamaları

YORUMLAR