Serdar Kuzuloğlu, FETÖ Soruşturması Kapsamında Gözaltına Alındı

Teknoloji ve bilişim konularıyla ilgili çalışmalarıyla tanınan gazeteci ve yazar Serdar Kuzuloğlu İstanbul merkezli FETÖ operasyonunda gözaltına alındı. Kuzuloğlu’nun gözaltına alınması ilk olarak kendi Twitter hesabından yapılan paylaşımla öğrenildi.

Gazeteci ve yazar Serdar Kuzuloğlu, sabaha karşı 1 milyondan fazla takipçisi bulunan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınıyorum. İnanamıyorum.” dedi. Çok geçmeden bu tweetin silinmesi kafalarda soru işareti bıraktı. Bu gelişmenin ardından bir süre Kuzuloğlu’na ulaşılamadı.

serdarkuzuloğlu

Sabahın erken saatlerinde Sözcü gazetesinden yetkililer Kuzuloğlu’nun yakınlarına ulaştı. Kuzuloğlu’nun yakınları ise gözaltı iddiasını doğruladı. Serdar Kuzuloğlu’nun FETÖ soruşturması kapsamında gerçekleştirilen İstanbul merkezli operasyonda gözaltına alınan 112 kişiden biri olduğu anlaşıldı.

Sabah 10 civarı Kuzuloğlu’nun Twitter hesabından yapılan yeni bir paylaşımda ise sabaha karşı yapılan paylaşımın önceden zamanlanan bir otomatik mesaj olduğu belirtildi. Bilişim ve medya yazarı Serdar Kuzuloğlu’nun gözaltı kararına ve FETÖ suç şebekesiyle bağlantısına ilişkin detayların ilerleyen günlerde netleşmesi bekleniyor.

YORUMLAR