Serdar Kuzuloğlu'nun Gözaltı Sebebi Belli Oldu

serdarkuzuloğlu

Bugün sabaha karşı kendi Twitter adresinden yaptığı paylaşımda FETÖ bağlantısı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındığını açıklayan Serdar Kuzuloğlu’nun neden gözaltına alındığı belli oldu. Kuzuloğlu’nun sanılanın aksine İstanbul merkezli yürütülen operasyonda değil İzmir merkezli bir operasyon kapsamında gözaltına alındığı anlaşıldı.

1995 yılından bu yana teknoloji ve bilişim alanında yazarlık yapan Kuzuloğlu, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Amerika Birleşik Devletleri’nde Silikon Vadisi olarak bilinen dev teknoloji firmalarında görev alan FETÖ üyeleriyle bağlantılı olduğu iddia edildiği için gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması kapsamında 31 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarken Terörle Mücadele ekipleri de İzmir merkezli 6 ilde aralarında Kuzuloğlu’nun da bulunduğu 6 kişiyi gözaltına aldı. Kuzuloğlu’nun daha önce gözaltına alınan şüphelilerden birinin ifadesi doğrultusunda gözaltına alındığı belirlendi. Kuzuloğlu haricinde gözaltına alınan 5 kişinin mesleklerinin de öğretim üyesi, doktor ve öğretmen olduğu belirtildi. Serdar Kuzuloğlu'nun iddia edildiği gibi Silikon Vadisi içindeki FETÖ yapılanmasıyla ilgisi olup olmadığı merak konusu oldu.

 

YORUMLAR