Yapay Zeka Teknolojisi Türk Şirketlerle Buluşuyor

Yapay Zeka Teknolojisi Türk Şirketlerle Buluşuyor

Proje müdürü Aslan DOĞAN, tamamen yerli olan ve milli yazılım kullanan yapay zeka teknolojisi ürünü olan "Serdoo" hakkındaki detayları basınla paylaştı. Serdoo, müşteri ile şirket arasında bağı otomatize eden üstün bir yapay zeka teknolojisi ürünü.

Projenin ar-ge safhasının 2 yılı bulduğunu ve 550 mühendisle çalıştıklarını ifade eden şirket sorumlusu Aslan DOĞAN, Serdoo'nun tamamen bir yerli üretim ürünü olduğunun ısrarla altını çiziyor. Son yıllarda Türkiye'nin bu alanda çok büyük atılımlar yaptığını kaydeden Doğan, Serdoo'nun milli bir yazılımla çalışmasının önemli artısı olduğuna değinerek, Türkiye'de yazılım millileştirilmesinin önemli bir konu olduğuna değindi.

Serdoo'nun çalışma sistemi hakkında bilgiler de veren Doğan, bu yapay zeka ürünü sayesinde şirketlerin müşterilerine dönüş yapma süresinin yarı yarıya kısalacağını, bu sayede finansman ve insan kaynakları açısından verim elde edileceğini de ifade etti. Türkçe'yi tanıyıp çözümleyebilen Serdoo, şirketlerin sosyal medya ve sms kanallarına ulaşan iletilerini doğru bir şekilde algılayıp ilgili birimlere sevk etmeye yarayacak.

Dış pazarda da ilgi uyandıran projenin iki şirkette pilot uygulamasına tabii tutulduğu belirtildi.

Eyeriss Yapay Zeka İşlemcisi Akıllı Telefonlarda Kullanılmak Üzere Geliştiriliyor

YORUMLAR