Shadow of the Tomb Raider'dan İlk Video Geldi!

Shadow of the Tomb Raider

Yaşanan birkaç sızıntının ardından resmi olarak duyurulan Shadow of the Tomd Raider için yeni bir video yayınlandı.

Heyecan dolu sahnelerin bir araya getirilmesiyle hazırlanan video, izleyenler tarafından oldukça beğenildi.

Danimarka merkezli Crystal Dynamics tarafından geliştirilen Tomb Raider serisinin Rise of the Tomb Raider’dan sonraki yeni oyunu, ilk olarak metroda ortaya çıkmıştı. Oyun stüdyosunda çalışan bir mühendis, kişisel dizüstü bilgisayarından Shadow of the Tomd Raider’a dair detaylarla ilgili çalışırken yakalanmış ve yeni oyunun Shadow of the Tomd Raider olacağı ortaya çıkmıştı.

Metro yolculuğunun üzerinden geçen uzun sürenin ardından geçtiğimiz ay Nibel takma isimli bir Twitter kullanıcısı, Square Enix’in internet sitesinin HTML kodlarını karıştırırken Shadow of the Tomd Raider adına denk gelmişti. HTML kodlarının Twitter üzerinde yayılmasının ardından Square Enix resmi açıklamayı yapmış ve yeni oyunu duyurmuştu.

14 Eylül 2018 itibarıyla PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkacağı söylenen Shadow of the Tomd Raider’ın Rise of the Tomb Raider’ın devamı niteliğinde olacağının altı çizilirken, Survivor Timeline bölümünün kaldığı yerden başlayacağı vurgulanmıştı. Merakla beklenen oyunların başında gelen Shadow of the Tomd Raider için yayınlanan yeni videoysa oyuna dair merak edilen kimi detaylar gün yüzüne çıktı.