Shadow of the Tomb Raider'ın Yeni İçeriği Nightmare Olacak

Shadow of the Tomb Raider, geçtiğimiz senenin iddialı oyunları arasında yer alıyordu. Lara Croft hanım kızımızın acemilik döneminden deneyimli bir mezar yağmacısı haline gelişini anlatan gidişata büyük bir heyecanla tanıklık etmiştik. Peki Lara Croft için sırada ne var? Bunu şimdilik bilmiyoruz ama bu süre zarfında ufak çaplı maceralar da yaşamıyor değiliz. Square Enix tarafından yapılan duyuru ile Nightmare, Shadow of the Tomb Raider'ın yeni içeriği olacak.

2013 yılında başlayan Tomb Raider üçlemesinin son halkası olan Shadow of the Tomb Raider, 14 Eylül 2018 tarihinde PlayStation 4, PC ve Xbox One için satışa sunulmuştu. Konu olarak; Lara Croft hanım kızımızın, bizzat tetiklediği Maya kıyameti efsanesini durdurmak için zamana karşı yarışına tanıklık etmiştik. Oyuncular tarafından fazlasıyla beğenilen oyun için daha önceden yapılan duyuruya bağlı olarak yeni içerikler yayınlanmaya devam ediliyor. Eğer Season Pass sahibiyseniz, bu içeriklere ek bir ücret ödemeden sahip olabiliyorsunuz.

Planlanmış olan yedi ek içerikten ikisi, The Forge ve The Pillar adı altında yayınlanmıştı. The Forge içeriğinde Kuwaq Yaku'nun sırlarını keşfetmek için Forge of the Fallen Gods gizli mezarına giriş yaparken, The Pillar içeriğinde ise Maya kıyameti efsanesinin arkasındaki gerçeği açığa çıkartmaya çalışmıştık.

Sıradaki ek içerik ise; Tomb Raider Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamaya bakılırsa, Nightmare olacak. 22 Ocak 2019 tarihinde yayınlanması beklenen içerik, oldukça ürkütücü olacakmış gibi görünüyor. Croft malikanesine geri döneceğimiz içerikte Lara Croft, tanıdık düşmanlar ve kaybettiği arkadaşlarının karşısına çıkacağı bir kabus ile karşı karşıya olacak. Ama tabii ki yakın arkadaşlarının ve geçmişte bertaraf ettiği düşmanlarının zombiye dönmüş halleri olacağına şüphe yok.

Şimdilik herhangi bir detay verilmiş değil ama yakın bir zamanda yayınlanacak olan fragman ile çok daha fazla bilgiye sahip olacağımızı tahmin ediyoruz.