Sharp, 2015'e Damgasını Vuracak Bir Ekranla Geliyor

Sharp, 2015'e Damgasını Vuracak Bir Ekranla Geliyor

Bu yıl amiral gemilerinin yılı olacağa benziyor. Yılların elektronik cihaz üreticisi Sharp öyle bir ekran özelliği açıkladı ki, rekabet büyüyecek gibi görünüyor. 

IGZO görüntü standardı kullanacak olan Sharp 4K ve 806ppi piksel yoğunluğuyla yeni bir telefon ürettiğini açıkladı. QHD standardı olan 3840x2160 formatlarını destekleyecek olan yeni Sharp akıllı telefon, bu piksel yoğunluğuyla şimdiye kadar akıllı telefonlarda sunulabilecek en üstün görüntüyü vaat ediyor.

Diğer QHD rakipleriyle kıyaslamak gerekirse piksel yoğunlukları Samsung Galaxy S6, LG G3 ve Nexus 6’da 577, 538 ve 493 ppi olarak sıralanıyordu. 1080p telefonlarında piksel yoğunlukları 441 ppi civarlarında dolaşıyor. Örneğin,  HTC One M9 424 ppi, Sony Xperia Z3 401ppi yoğunluğa sahipler. Ancak Sharp oyunu değiştiriyor ve çıtayı oldukça yukarı taşıyor. IGZO görüntü teknolojisi de Sharp’ın yeniş silahı. Bu teknoloji sayesinde Sharp piksel yoğunluğunu artırabiliyor.

Sharp'ın IGZO (iridyum, galyum, çinko asit) tabanlı ekran teknolojisi beklentilerin ötesine geçen özellikler taşıyor. Hatta Apple’ın Sharp'a geniş çaplı üretim için nakit akışı konusunda destek vererek, teknolojiyi başta iPhone olmak üzere kendi cihazları için kullanmayı hedeflediği 2014 yılından beri konuşuluyor. Bu da Apple’ın Sharp sayesinde çok yakında Samsung ve LG’den ekran üretimi konusunda kopması anlamına geliyor. 

Telefon henüz görülmedi, ancak Sharp kendinden çok emin bir şekilde cihazı duyurdu. 

Sharp, AQUOS Pad ve AQUOS Phone Mini'yi Duyurdu

Sharp, Akıllı Telefonlar İçin 4K Ekran Çalışmalarına Başladı

YORUMLAR