Sharp 60 İnçlik Ultra-HD Televizyonunu Tanıttı

Sharp 60 İnçlik Ultra-HD Televizyonunu Tanıttı

Japon elektronik devi Sharp, Ultra-HD çözünürlüğü kadar Ultra fiyatıyla da baş döndürecek 60 inçlik dev televizyonu LC-60HQ10'u tanıttı.

Ultra-HD, şu anki standartlara göre en yüksek çözünürlük olan 1920x1080 Full-HD çözünürlüğün 2 katı yüksek çözünürlük olan 3840x2160 çözünürlük anlamına gelmekte. Bu da daha net, daha detaylı görüntü olarak ifade edilebilir.

Bu kadar yüksek çözünürlüğe sahip bir televizyonun da yüksek bir fiyata sahip olması beklenebilir; fakat 32.000 dolara yakın bir fiyat beklentilerimizi biraz aşabilir. Ayrıca Ultra-HD televizyon yayınlarının, mevcut yayın iletme teknolojilerinin yetersiz kalması sebebiyle şu an için mümkün olmaması bu televizyonları içeriğe ulaşma bakımından kısıtlıyor.

Sharp'tan gelen açıklamaya göre tüketiciler bu televizyonu mağazalardan satın alamayacaklar. Firma televizyonu özel sipariş üzerine hazırlayarak tüketiciye teslim edilecek.

Piyasada 80 inçlik Ultra-HD televizyonların da geliştirilmekte olduğu söylentileri bulunmakta. 60 inçlik LC-60HQ10 ise 20 Şubat'ta satışa sunulacak.

YORUMLAR