Sharp, Akıllı Telefonlar İçin 4K Ekran Çalışmalarına Başladı

Sharp, Akıllı Telefonlar İçin 4K Ekran Çalışmalarına Başladı

Ekran paneli üreticilerinden Sharp, 4K ekran paneli üzerinde çalışmaya başladığını duyurdu. Kullanıcılardan gelen yoğun istek üzerine bu çalışmayı başlatan Sharp, ilk ekranı 5 inch boyutunda üretecek.  Mevcut yeni nesil akıllı telefonların genelinde görmeye alıştığımız Quad HD yani 2K ekranların yaygınlaştığı bu zamanda Sharp 4K ekran üzerinde çalışmaya başladığını duyurunca akıllı telefon kullanıcılarını da heyecanlandırdı. Quad HD teknolojisindeki ekran paneli şuanda LG G3, Samsung Galaxy Note 4, Nexus 6, Motorola Droid Turbo gibi akıllı telefon modellerinde kullanılmakta. 

Ekran paneli üretimi konusunda sektörün demirbaşlarından biri olan Japon devi Sharp, sadece 5 inç boyutunda bir ekrana 4096 x 2160 çözünürlüğü sığdırmayı başarırsa akıllı telefon ekranlarında inanılmaz bir keskinlik ve berraklık elde eder. 

Sharp’ı 4K ekran paneli üzerinde çalışmaya iten en önemli nedenlerden biri. Çinli telefon ve tablet üreticileri tarafından 4K ekran paneline inanılmaz bir ilginin bulunması. Bu çalışmaların neticelerini 2016 yılında vereceği söyleniyor. Üzerinde çalışılan 4K ekran 5 inç ve 6 inç boyutlarında olacak ve bu büyüklükte 4K bir ekranın pil tüketimi de oldukça fazla olacak. Sharp'ın bu konuda nasıl bir çözüm üreteceği ise merak konusu.

GoPro'nun Yeni 4K Hero'su Sınıfında Birinci

YORUMLAR