Sharp Yürüyen, Konuşan ve Dans Ederek Aramalara Cevaplar Verebilen Akıllı Robot Telefon Üretti

Sharp Yürüyen, Konuşan ve Dans Ederek Aramalara Cevaplar Verebilen Akıllı Robot Telefon Üretti

Sharp’ın tasarladığı RoBoHon görenleri kendine hayran bırakan çok şirin bir robot şeklinde tasarlanmış. RoBoHon aslında bir sürü işlevi olan ilk akıllı robot telefon.

Sharp yeni tasarladığı RoBoHon isimli akıllı telefon için oldukça sevimli bir tanıtım videosu çekmiş. Önce bu videoya bir göz atın sonra RoBoHon hakkında Sharp’ın verdiği detayları size aktaralım.

RoBoHon 8 inç büyüklüğünde bir robot. Yani standart phablet telefonlardan çok daha iri değil. RoBoHon geleneksel Japon robotlarına çok benziyor, Arkasında 2 inçlik bir ekran taşıyor. Kafasında ise bir kamera ve projektör taşıyor. RoBoHon hem telefonlara cevap veriyor, hem mesajlarınızı okuyor. Üstelik bunları dans ederek de yapabiliyor.

RoBoHon’un yaratıcısı Tomotaka Takahashi akıllı cep telefonlarının insanların en iyi dostu olmasını hedeflediğini bundan dolayı cihazın sempatik ve işlevsel olmasına özen gösterdiğini söylüyor. RoBoHon 2016 yılının ilk yarısında piyasaya çıkacak. Henüz fiyatı hakkında bir bilgi verilmedi. Ancak bir şey duyduğunuzda hemen sizleri haberdar edeceğiz. 

Sharp, AQUOS Pad ve AQUOS Phone Mini'yi Duyurdu

Sharp, 2015'e Damgasını Vuracak Bir Ekranla Geliyor

YORUMLAR