Sharp’ın Dans Eden Robot Akıllı Telefonu RoBoHon Satışa Çıkıyor

Sharp’ın Dans Eden Robot Akıllı Telefonu RoBoHon Satışa Çıkıyor

2015 Ekim ayında Sharp yeni bir projesini sundu. RoBoHon görenleri kendine hayran bırakan çok şirin bir robot şeklinde tasarlanmış,  bir sürü işlevi olan ilk akıllı robot telefon olarak ilgiyle karşılanmıştı.

RoBoHon artık bir proje değil, Sharp’ın yaratıcı akıllı telefonu olarak raflara yerleşmek üzere. RoBoHon 8 inç büyüklüğünde bir robot. Yani standart phablet telefonlardan çok daha iri değil. Daha önce “Sharp Yürüyen, Konuşan ve Dans Ederek Aramalara Cevaplar Verebilen Akıllı Robot Telefon Üretti” makalemizde bahsettiğimiz RoBoHon, geleneksel Anime bilim kurgu filmlerindeki Japon robotlarına çok benziyor ve arkasında 2 inçlik bir ekran taşıyor. Robohon'un kafasında ise bir kamera ve projektör var.

RoBoHon hem telefonlara cevap veriyor, hem mesajlarınızı okuyor. Üstelik bunları dans ederek de yapabiliyor. Aylık 6 dolarlık bir ücretle RoBoFon’a ekstra özellikler yüklenebiliyor. Yani kendine özel uygulamaları da var. Bu özelliklerden biri "ses tanıma" teknolojisiyle entegre olarak içindeki verilerin güvenliğini sağlayabilmesi.

Bu ileri teknoloji ürünü cihaz 26 Mayıs itibarıyla Japonya’da satışa sunulacak. RoBoHon’un satış fiyatı da belirlendi. Bu sevimli telefon 1,800 Dolar'dan satılacak.

Sharp Yürüyen, Konuşan ve Dans Ederek Aramalara Cevaplar Verebilen Akıllı Robot Telefon Üretti

YORUMLAR