Sharp'tan iPhone 8'e Benzeyen Akıllı Telefon: Aquos S2

Sharp'tan iPhone 8'e Benzeyen Akıllı Telefon: Aquos S2

1912 yılından beri Japonya'da elektronik ürünler üreten Sharp firması, yine her zamanki gibi neredeyse çerçevesiz ekrandan oluşan yeni bir akıllı telefon geliştirdi. Fakat Aquos S2 olarak adlandırılan bu akıllı telefon, henüz piyasaya çıkmamış olan iPhone 8'in bilinen tasarımına çok benziyor.

Sharp Aquos S2 Teknik Özellikleri:

Aquos S2, iPhone 8'de bulunacağı iddia edilen ve üst tarafta ikiye ayrılan ekran modelini şimdiden içeriyor. Fakat bu tasarımı ilk olarak "Essential Phone" adlı akıllı telefonda görmüştük. Bu ilginç tasarımlı ve ön yüzü neredeyse tamamen kaplayan ekran 5.5 inç boyutunda yapılmış ve 2K çözünürlük sunuyor.

Akıllı telefonun arka kısmında da yine iPhone 8'de olması beklenen şekilde çift kamera yer alıyor. Bu kameralar 2 adet f/1.75 lens içeriyor. Essential ve iPhone 8'den farklı olan tek kısmı donanımları olan telefon 2 farklı versiyon şeklinde satılacak. İlk versiyon standart edition olarak adlandırılan ve Snapdragon 630 işlemciye, 4GB RAM'e ve 64GB dahili hafızaya sahip olan bir versiyon.

Sharp Aquos S2 Fiyatı:

High edition olarak adlandırılan bir üst versiyonda ise Snapdragon 660 işlemcisi, 6GB RAM ve 128GB dahili hafıza bulunuyor. Her iki versiyonda da 3.020mAh batarya, parmak izi sensörü ve Android Nougat işletim sistemi standart olarak yer alıyor. Yalnızca Çin'de satılması beklenen Aquos S2'nin fiyatı da 373$ olarak belirlenmiş.

Doğrulandı! İşte iPhone 8’in Ekran Tasarımı

iPhone 8'in Ön Yüzü Tamamen Ekrandan Oluşabilir

YORUMLAR