Shazam, Mac App Store'daki Yerini Aldı

Shazam, Mac App Store'daki Yerini Aldı

Shazam, tamamen ücretsiz olarak kullanılabilen popüler müzik tanıma servisini MAC platformuna da taşıdı. OS X 10.9 ve üzeri, 64-bit işlemcili sistemlerle uyumlu olan uygulama TV şovları ve YouTube videolarındaki müzikleri de kolaylıkla tanıyabiliyor.

iOS , Android  ve Windows Phone platformunun yanı sıra Windows 8 tablet ve bilgisayarlarda da kullanılabilen müzik tanıma uygulaması Shazam’ın Mac sürümü Mac App Store’daki yerini aldı. OS X 10.9 ve üzeri işletim sistemine sahip tüm Mac’lerle uyumlu ve tamamen ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Shazam’ın Mac sürümü basit ve hızlı kullanılabilirliği ile dikkat çekiyor. Menü çubuğunda kendisine yer buluyor ve tek dokunuşla aktif hale getirebiliyorsunuz. Mac bilgisayarınızın mikrofonunu kullanarak bulunduğunuz ortamdaki şarkıları algılayabilen uygulama her daim hazır konumda olduğundan her defasında açmak durumunda kalmıyorsunuz. Shazam müziği tanıdığında rahatsız olmayacağınız şekilde bildirimde bulunuyor. Şarkıcı ve şarkı adını göstermenin haricinde sizi şarkıyı satın alacağınız, video klip, şarkı sözleri, önerilenleri içeren sayfaya yönlendiriyor. Tabii ki Shazam’ladığınız şarkıları sosyal ağlarda paylaşabiliyorsunuz.

Shazam Mac uygulamasını başlangıçta otomatik olarak veya sonradan çalışacak şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Mac için Shazam uygulamasını Tamindir aracılığıyla güvenli ve hızlı bir şekilde Mac’inize indirebilirsiniz.

Spotify'ın Yeni Güncellemesi iOS Kullanıcılarını Sevindirecek 

YORUMLAR