Sibel Kekili, Instagram Hesabına Türkiye'den Erişimi Engelledi

Sibel Kekili, Instagram Hesabına Türkiye'den Erişimi Engelledi

Sibel Kekili, geçtiğimiz günlerde kişisel Instagram hesabından Türk takipçilerine isyan etmiş, hesabını kullanmayacağı izlenimi yaratmıştı. Ancak ünlü oyuncunun hesabını kullanmaya devam ettiği, yalnızca hesaba Türkiye’den erişimin engellendiği ortaya çıktı.

Instagram üzerinden Sibel Kekilli’nin hesabına ulaşmaya çalıştığınızda işte bu görselle karşılaşıyorsunuz. Bu demek oluyor ki, bulunduğumuz bölge yani Türkiye coğrafyasından Kekilli’ye ulaşmamız mümkün değil. Yakın zaman önce konuyla ilgili "Tehditlerinizi, istismarlarınızı ve iğrenç cinsel içerikli mesajlarınızı daha fazla tolere etmeyeceğim. Bağnaz, ikiyüzlü, nefret ve haset dolusunuz. Size acıyorum! Defolun gidin! Lütfen hesabımı takip etmeyi bırakın!" şeklinde bir açıklamada bulunan genç oyuncu, tacizlere daha fazla katlanamadı ve ülkesini engelledi.

Her ne kadar ülkemizde ‘porno starı’ olarak bilinse de Kekilli, Game of Thrones’ta ölmeden rol almayı uzun süre başarmış sayılı oyuncular arasında da yer alıyor. Kendisine gösterilen haksız tavır ve tepkiye daha fazla katlanamayan genç oyuncu kendince mantıklı bir çözüm bulmuşa benziyor.

Konuyla ilgili kişisel fikrimi belirtmem gerekirse, bu coğrafyada severek takip edilen ‘sanatçıların’ çoğunun uygunsuz videolarını izlediğimizi hatırlatmak isterim. Üstelik hiç biri Kekilli kadar kendini kanıtlayıp, başarıyı yakalamış da değil. Birilerine saldırmadan önce biraz olsun hafızamızı zorlamalı ve adaletli davranmalıyız diye düşünüyorum.

YORUMLAR