Siber Dolandırıcıların Hedefinde Yine İnternet Bankacılığı Var!

Siber Dolandırıcıların Hedefinde Yine İnternet Bankacılığı Var!

Gün geçmiyor ki siber dolandırıcılar yeni bir phishing (oltalama) yöntemiyle vatandaşları ağına düşürmeye çalışmasın. Bu kez hedefte Türkiye Finans kullanıcıları var.

Banka yönetiminden iletiliyor(muş) gibi hazırlanan maillerle kullanıcıları hazırladıkları sahte sitelere yönlendirerek hesap ve kart bilgilerini çalarak binlerce liralık vurgun yapan siber dolandırıcılar meslektaşlarına! dem vurmayı da unutmuyor. “Son dönemde müşterilerimize internet bankacılığı kullanıcı bilgilerini ele geçirmeyi amaçlayan e-posta gönderilmektedir.” şeklindeki manipülatif iletiye aldanmamak gerekiyor. Ihbar: T459353461587F başlığını taşıyan [email protected] adresinden gönderilen mail şu şekilde.

İletinin alt kısmına konumlandırılan “Doğrula” butonu www.turkiyefinansbanka.net adını taşıyan sahte adrese yönlendirilmiş. Vatandaşların buradan giriş yaptırarak bilgilerini çalmaya çalışan bu iletilere karşı çok dikkatli olmak gerekiyor. Türkiye’de tüm bankalar online bankacılık işlemi ile ilgili parola işlemlerini telefon ve anlık sms şifresi yoluyla yapmakta olup hiçbir banka e-posta üzerinden şifre sıfırlama talep etmemektedir! Bu nedenle e-posta kutusuna düşen internet bankacılığı ile ilgili şifre güncelleme mesajlarına itibar edilmemesi gerekiyor.

Sahte Mail Tuzağına Karşı Bankalar Birliği'nden Uyarı Geldi!

YORUMLAR