Siber Polisler Şiddet İçeren Yüzlerce Hesabın Peşine Düştü

Siber Polisler Şiddet İçeren Yüzlerce Hesabın Peşine Düştü

Özellikle spor karşılaşmalarıyla ilgili paylaşımlarda bulunulan 757 adet sosyal medya hesabı, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Polisleri tarafından takibe alındı.

Spor karşılaşmalarından sonra sosyal medyada küfürlü ve rencide edici paylaşımlar yapan kullanıcıların hesapları, Siber Polis birimlerince saptandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, 12 Ağustos ve 13 Eylül tarihleri arasında bu tür paylaşımlarda bulunan 757 sosyal medya hesabının inceleme altına alınarak, gerekli adli çalışmaların devam ettiği de belirtildi.

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan Siber Polisler, sosyal medyada şahıs ya da takımlara küfür eden, onları hedef gösteren, karşı tarafı zedeleyen söylemlerde bulunan ya da grupları galeyana getirmeyi hedefleyen kişi ya da grupların tespiti için 7/24 çalışıyorlar.

Bu kapsamda Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Siber Polisler, yukarıda sözü geçen fiilleri takip ediyor ve anında gerekli yaptırımları yerine getirebiliyorlar.

Özellikle spor karşılaşmaları öncesi ve sonrası benzer paylaşımlarda bulunanlar, toplulukları galeyana getirmek veya hakaret gibi suçlardan adliyeye sevk edilebiliyorlar.

Siber Polislerden Rekor Tutuklama

Uzmanlar Uyarıyor: Siber Tacize Taviz Vermeyin

YORUMLAR