Siber Yıldız Yarışması'nın İkincisi Başlıyor!

BTK, Yerli Yazımlar Sayesinde Siber Tehditlerden Korunuyor

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) tarafından organize edilen 2. Siber Yıldız Yarışması'nın başvurulara açıldığı duyuruldu. Siber alanda potansiyeli olan gençleri ve kabiliyetli uzmanları keşfetmek için düzenlenen yarışmayı Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan resmi Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Yarışmanın asıl amacının siber güvenliğe ilgisi ve yeteneği olan kişilere ulaşmayı, kendilerini geliştirme olanağı sağlamayı ve ülkemizde bu alanda farkındalığı artırmayı hedeflemek olduğu açıklandı.

Yarışma İnternet Üzerinden Yapılacak!

Toplam 1 gün sürecek olan yarışmanın internet üzerinden yapılacağı, yarışma sonrası ödüllerin verilmesi için belirlenen tarih ve zamanda ödül organizasyonunda bir araya gelineceği duyuruldu. Kısaca yarışmanın ödüllerinden ve katılım şartlarından bahsedelim.

Yarışmaya katılmak için herhangi bir şart bulunmuyor ve yarışmaya bireysel olarak ya da en fazla 4 kişilik grup şeklinde katılım sağlanabiliyor. Son olarak Siber Yıldız'ın ödüllerini sizlere aktarmadan geçmeyelim. Dereceye giren 15 yarışmacıya Cumhuriyet Altını ödül olarak verilecek. Ayrıca ilk 100'e girenler de Siber Talimhane'ye katılım şansı kazanacak. Yarışma hakkında tüm detaylara siberyildiz.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sizler de yarışmaya katılmayı düşünüyormusunuz? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!