Sıcaklar Geliyor, 30 TL'ye Hem Kendinizi, Hem de PC'nizi Serinletin

Sıcaklar Geliyor, 30 TL'ye Hem Kendinizi, Hem de PC'nizi Serinletin

Sıcaklar geliyor, artık PC’leri serin tutmak gerekiyor. Bunu çok ucuza kendiniz de yapabilirsiniz. İşte hem sizi, hem de PC kasanızı serin tutacak en ucuz ve basit klima düzeneği.

Yaz sıcaklarında saatlerce PC başında geçirmek sizi ve PC’nizi son derece yoracak ve hararetlere boğacak. Bu kaçınılmaz durumu 30 ile 50 TL arasında son derece basit malzemelerle üretebileceğiniz bir klimayla çözmek mümkün. Bu basit düzenek hem sizi, hem de PC’nizi uzun zaman serin tutacak ve daha uzun süre keyifle oyununuza ya da çalışmalarınıza devam etmenizi sağlayacak.

Klima için gereken malzemeler gerçekten ucuz. Köpükten yapılmış bir buz kutusu, bir maket bıçağı, iki adet 10 cm’lik PVC su borusu dirseği ve küçük 15-20 cm çapında bir vantilatör klimayı tamamlamanız için gereken tüm malzeme bu kadar. Aşağıdaki videoda görüldüğü gibi düzeneği hazırladıktan sonra buzdolabında donduracağınız plastik pet şişelere koyduğunuz suları, buz kabının içine yerleştirmeniz yeterli olacak. Tüm işlemin bir saatinizi bile alacağınızı sanmıyorum. Klima bulunduğu yere, size ve PC’nize olan uzaklığı değiştirilerek etkisi artırılabilen portatif bir çözüm olacak.

Videoyu izleyerek kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu basit buluş gerçekten işinize yarayacak. 

İşte Dev Markaların Yaptığı Her Şeyi Yapabilen 200 Dolarlık Comet Smartphone

INSPO 2015 Proje Birincisi Öğrenciden Karadenizli Güvenlik Robotu

YORUMLAR