Şifre Yöneticisi LastPass, LogMeIn Tarafından Satın Alındı

Şifre Yöneticisi LastPass, LogMeIn Tarafından Satın Alındı

LastPass bir süredir hem bilgisayarlardaki hem de mobil cihazlardaki şifreler, formlar ve ödeme bilgilerinin depolanabilmesi ve kısa yoldan kullanılabilmeleri için oldukça etkili bir yöntem sunuyordu. Pek çok kullanıcı, güvenli bir şekilde LastPass ile şifre ve diğer form bilgilerini saklayabiliyor, gerekli olan yerlerde otomatik olarak formların bu bilgilerle doldurulmasını sağlayabiliyor. Fakat bugün oldukça ilginç bir haberle karşımıza çıkmaktan çekinmedi.

Özellikle bulut depolama, uzaktan erişim ve online toplantılar gibi konularda uzmanlaşmış olan LogMeIn şirketi tarafından 110 milyon dolara satın alındığı haberi herkesi şaşırttı diyebiliriz. Zira LastPass kendi başına da oldukça etkili bi rşekilde rakiplerine karşı piyasada mücadele ediyordu.

Bu satın almanın biraz daha detaylarına indiğimizde, anlaşmanın her iki taraf için de oldukça faydalı olduğunu görüyoruz. LastPass, gelişim sürecine daha fazla vakit ayırabilmek için bu 110 milyon dolardan faydalanacak ve LogMeIn de uzaktan erişim sistemlerindeki müşterilerinin güvenlik ve gizliliğini koruyabilmek için LastPass'ın bu konudaki deneyimlerinden serbestçe faydalanacak.

Ayrıca anlaşma henüz tam olarak imzalanmamış olsa da önümüzdeki sene LastPass'a sunulan bazı koşulların yerine gelmesi halinde 15 milyon dolarlık bir ödemenin daha olacağı belirtiliyor. Dolayısıyla satın alma anlaşması LastPass'ın iyi bir performans göstermesini neredeyse garanti altına alıyor.

Bazı kaynaklar ise LogMeIn'in Meldium adlı kimlik yönetim sisteminin kabiliyetlerinin LastPass'tan gelen know-how altyapısıyla geliştireceğini belirtiyor. Şimdilik her iki şirkete de başarılar dilemekten başka söyleyecek bir şey yok!

LastPass ve LogMeIn uygulamalarını kullanmak için aşağıdaki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

YORUMLAR