Şifreli Mesajlaşma, Tüm Messenger Kullanıcılarının Kullanımına Sunuldu

Şifreli Mesajlaşma, Tüm Messenger Kullanıcılarının Kullanımına Sunuldu

En popüler mesajlaşma uygulaması olan Facebook Messenger, WhatsApp'ın ardından baştan sona şifreli mesajlaşma özelliğini tüm kullanıcılarının kullanımına sundu.
WhatsApp'tan birkaç ay sonra baştan sona şifreli mesajlaşma özelliğine kavuşan ve haftalar önce şifreli mesajlaşmayı kullanıma sunan Facebook Messenger, haftalar süren çalışmaların ardından tüm Messenger kullanıcılarının baştan sona şifreli mesajlaşma özelliğine kavuştuğunu açıkladı.

Facebook'un basın sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre yaklaşık 900 milyon Facebook Messenger kullanıcısının hepsi artık baştan sona şifreli mesajlaşma özelliğini kullanabiliyor. "Secret Conversations" (Gizli Konuşmalar) isimli özellik, kullanıcılar istediği takdirde devreye sokuluyor ve yapılan konuşmaların sadece konuşmanın iki ucundaki kullanıcılar tarafından görülebilmesini sağlıyor. Facebook'un söylediğine göre Secret Conversations özelliği, yapılan konuşmaların Facebook çalışanları ve hatta istihbarat kurumları tarafından görüntülenmesini bile engelliyor.

Facebook Messenger, Open Whisper Systems tarafından geliştirilen Signal isimli şifreleme sistemini kullanıyor. Bu sistem, Google'ın geçtiğimiz günlerde kullanıma sunduğu mesajlaşma uygulaması Allo da dahil birçok mesajlaşma uygulamasında şifreli mesajlar özelliği için kullanılıyor.

Facebook Messenger'da Mesajlar Şifrelenecek

Google Allo Nedir, Nasıl Kullanılır?


YORUMLAR