Sık Kullanılanlar Hizmeti Pinboard, Rakibi Delicious'ı Satın Aldı

Sık Kullanılanlar Hizmeti Pinboard, Rakibi Delicious'ı Satın Aldı

Sık kullanılan internet sitesi bağlantılarını depolamak, paylaşmak ve yeni alternatifler keşfetmek için kullanılan Pinboard, aynı alanda hizmet veren rakibi Delicious’ı satın alarak rekabete son vermiş oldu.

Kuruluş tarihi olan 2003’ten bu yana beş kez el değiştiren sosyal sık kullanılanlar sitesi Delicious nihayet mutlu sona ulaştı (!). Zaten sallantıda olan şirkete son darbeyi, rakip firma Pinboard vurdu. Satın alma işlemiyle beraber 15 Haziran’a kadar Delicious’ın kapatılması bekleniyor.

Birkaç yıldır deli.icio.us internet kullanıcıları tarafından popüler bir site olarak değerlendiriliyordu. Sık kullanılan bağlantıları depolama ve paylaşma hizmeti veren sitede hesabı olan kullanıcılar, herhangi bir yerden istedikleri bir cihaz ile siteye ulaşabiliyordu. Ancak, Pinboard tarafından satın alınınca Delicious 15 Haziran’da işlevini yitirecek ve kullanıcılar o tarihten sonra siteye yeni bir "sık kullanılan bağlantı" ekleyemeyecekler. Yine de kullanıcıların mevcut koleksiyonlarına erişim izni verilecek.

Pinboard’un sahibi Maciej Ceglowsk işlevini yitiren Delicious’ın kullanıcılarını Pinboard’a taşınmaya davet etti. Basına yansıyan açıklamasında Ceglowsk, “Satın alınan siteyi tamamen yok etmek istemedik çünkü sitenin internet tarihinin bir parçası olarak görüyoruz” derken sözlerini “Pinboard ile rekabet etmeye kalkışmayın” şeklinde bitirdi.

Vestel, Toshiba'nın TV Bölümünü Satın Alabilir

GTA'nın Yayımcısı Kerbal Space Program'ı Satın Aldı

YORUMLAR