Şık Tasarımlı Akıllı Yüzük Motiv, Yeni Spor Arkadaşınız Olacak

Şık Tasarımlı Akıllı Yüzük Motiv, Yeni Spor Arkadaşınız Olacak

Giyilebilir teknoloji alanında son dönemin en dikkat çeken ürünlerinden birisi olan akıllı yüzük Motiv, günlük hareketinizden uyku düzeninize, kalp atışı bilgilerinizden sosyal medya entegrasyonuna kadar birçok veriyi sizler için sunuyor.

CES 2017’de 'Giyilebilir Teknolojiler' dalında 'En İyi İnovasyon Ödülü’nü kazanan Motiv akıllı yüzük, şık ve minimalist tasarımıyla dikkat çekiyor. ”Fitness tracker” olarak da adlandırılan bu cihaz, akıllı saatlere ve akıllı bilekliklere iddialı bir rakip olmayı hedefliyor.

motiv

Titanyum malzemeden yapılan Motiv, gri ve pembe olmak üzere iki renk seçeneğiyle sunuluyor. Su geçirmez özelliğe sahip olan akıllı yüzük, uyku düzeninizi ve spor esnasında kalp atış hızını analiz edebiliyor. 

Fitness tracker alanında Apple Watch ve Fitbit gibi iddialı ürünlerin yapabildiği her şeyi yapabilen Motiv, 90 dakikada tamamen şarj oluyor ve 3 ila 5 gün arasında kullanılabiliyor. 

7 farklı beden seçeneği ile sunulan akıllı yüzük, anahtarlık görevi de gören bir USB şarj cihazıyla birlikte geliyor. Bu nedenle ister arabada isterse bilgisayarınızda şarj etmeniz oldukça kolay.

akıllı yüzük motiv

Apple Health uygulamasıyla entegre bir şekilde çalışan akıllı yüzüğün, ayrıca özel bir uygulaması da bulunuyor. Bu uygulama vasıtasıyla egzersiz verilerinizi rahatlıkla görüntüleyebiliyorsunuz. Ek olarak, ne kadar adım attığınız, kaç kalori yaktığınız, kalp atış bilgileriniz ve uyku durumunuz gibi daha birçok bilgiye ulaşabiliyorsunuz.

motiv uygulama

Minimalist ve ultra hafif tasarımıyla gündelik hayatınıza sorunsuz bir şekilde entegre olan Motiv, şu an için yalnızca iOS cihazlarda çalışıyor. Ancak şirketin çok yakın bir zamanda akıllı yüzüğün Android sürümünü de hayata geçirmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz yılın ilkbahar aylarında satışa sunulan Motiv, 199 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Bir akıllı saate göre taşınması çok daha kolay olan akıllı yüzüğün, fitness takibi alanında iyi bir alternatif olması bekleniyor.