Silah Gibi Görünen iPhone Kılıfı Polisi Harekete Geçirdi

Silah Gibi Görünen iPhone Kılıfı Polisi Harekete Geçirdi

Akıllı telefonlar için üretilen birbirinden ilginç kılıflardan birisi geçtiğimiz günlerde havalimanında ufak çaplı bir olaya neden oldu. Masumca alınan bir iPhone kılıfı polisi de harekete geçirdi.

Birleşik Krallık'ta meydana gelen olay geçtiğimiz günlerde Londra'da yer alan Stansted Havalimanı'nda gerçekleşti. Havalimanı'na giren bir yolcunun arka cebinde bir silah taşıdığını görenler panik yaşayarak durumu polise bildirdiler. Bu ihbarı değerlendiren polis anında şüpheli kişiyi göz altına aldı ve karşılaştığı manzara karşısıda şok oldu. Şüpheli kişinin arka cebinde olduğu iddia edilen silahın aslında bir iPhone kılıfı olduğu anlaşıldı ve bu durum sosyal medyada da alay konusu oldu.

Havalimanına girer girmez tüm dikkatleri üzerine toplayan yolcu, kısa sürede Essex Polisi tarafından durduruldu ve göz altına alındı. Yolcunun arka cebinde yer alan iPhone kılıfını gören Polis, kılıfın fotoğrafını da çekerek Twitter üzerinde kullanıcıları yokladı. Essex Polis Departmanı'nın attığı tweete pek çok kullanıcı yolcuyu eleştiren yorumlar yaptı. Bunun gibi yanlış anlaşılmalara neden olacak kılıfların da kullanılmasının yanlış olduğu söyleyen kullanıcılar, yolcuya eleştri dolu sözler sarf ettiler.

Peki, sizce bu tarz eğlenceli gibi görünen kılıfları kullanmak ne kadar doğru?

TRT Bandrol Zamlı iPhone Fiyatları Açıklandı

16 GB iPhone'lar Ortadan Kalkabilir

iPhone 7'nin Dokunmatik Home Tuşu Kesinleşti

YORUMLAR