Silahlı Soyguncular Pokemon Go Oyuncularını Hedef Aldı

Silahlı Soyguncular Pokemon Go Oyuncularını Hedef Aldı

Mobil platformlarda son zamanların en popüler oyunu olan Pokemon Go'da sular durulmuyor. Hakkında çıkan birbirinden ilginç haberlere konu olan oyunun adı bu sefer de gaspçılarla anıldı. Pokemon Go oyuncularının Lure Module açtığı bölgeleri hedef alan 3 kişi tutuklandı.

Son günlerde bizlere evlere girmeyi unutturan Pokemon Go, çocukluk hayallerimizi yaşatmaya devam ediyor. Onlarca kilometre yürütüp pokemon yakalamamızı ve Gym'leri ele geçirmemizi isteyen oyun, birbirinden ilginç haberleri de beraberinde getirdi. Kaza haberlerinin ardından bu sefer de silahlı soyguncular ortaya çıktı ve 9 kişiyi gasp etti. ABD'nin Missouri eyaletinde Pokemon Go oyuncularını hedef alan üç kişi silahlı gasp suçundan tutuklandı. 

Bilindiği üzere Pokemon Go'da seviye 9'a geldikten sonra oyuncular Lure Module açabiliyor ve Pokestop'lar üzerinde pokemon spawn olmasını sağlayabiliyorlar. Bu durumu fırsat bilen yaşları 16 ile 18 arası değişen silahlı soyguncular da oyuncuları bu alanlara çekerek soygun gerçekleştirmiş ve polisin yaptığı operasyon kapsamında yakalanmış. 

Bu eğlenceli serüvende tadınızın kaçmaması için dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. 

Pokemon Go'nun Türkiye Çıkış Tarihi Ertelendi

Pokemon GO Oyunu Android ve iOS Cihazlara Nasıl Yüklenir?

YORUMLAR