Şimdi de Samsung Galaxy Note 4'ler Toplatılıyor!

Şimdi de Samsung Galaxy Note 4'ler Toplatılıyor!

ABD Ürün Güvenliği Komisyonu (CPSC), Samsung Galaxy Note 4 cihazlarında bir batarya sorunu olduğu gerekçesiyle 10 binlerce ürünü geri toplamaya hazırlanıyor.

Bu toplama eylemi, her ne kadar Samsung Galaxy Note 4 cihazlarla bağlantılı olsa da cihazın söz konusu sorunlu bataryalarının üreticisi Samsung değil. AT&T tarafından tüketicilere sağlanan bu cihazların bataryalarının, FedEx Supply Chain tarafından sağlandığı iddia ediliyor. ABD kaynaklı haberlere göre, AT&T'nin sigorta programı kapsamında değiştirilen cihazlarının bataryaları, ABD pazarında Galaxy Note 4'lere Aralık 2016 ile Nisan 2017 arasında yerleştirilmiş.

Bu gelişme ve alınan önlemlerin ışığında, şimdi ABD'de Samsung Galaxy Note 4 cihazlarını yukarıda anlatılan şartlarda kullanmak zorunda kalanlara, hemen cihazlarını kapatmaları uyarısı yapılıyor. FedEx Supply Chain, bu sorundan etkilenen tüketicilere ücretsiz bir batarya ile birlikte, sorunlu pilleri de geri gönderebilecekleri bir kargo kutusu gönderiyor.

Samsung Galaxy Note 4 sahipleri bu konuda kendilerini şanslı da görebilirler. Çünkü Galaxy Note 7 fiyaskosu esnasında kullanıcıların çoğu sıkıntılı bataryalarını çıkarıp değiştirme olanağına sahip olamamışlardı.

Samsung Galaxy Note 4 İncelemesi

Samsung Galaxy Note 4'ün Performansı Paylaşıldı

YORUMLAR