Şimdi de "Şarj Arkadaşlığı" Çıktı!

Şarj Arkadaşlığı

Teknoloji geliştikçe hayatımıza yeni kavramlar eklenmeye devam ediyor. Her geçen yıl yepyeni kavramlar bizlerle buluşuyor ve bizler bu kavramların getirdiği yeniliklere alışmak zorunda kalabiliyoruz. Arkadaşlık, dostluk kavramı da son yaşanan gelişmelerden nasibini alacak gibi görünüyor.

Kablosuz şarj yıllar öncesinde hayal gibi bir şeyken şu anda bir çok akıllı telefonda ya da birçok elektronik cihazda kablosuz şarj teknolojisini kullanmaktayız. Her teknoloji gibi kablosuz şarj da gelişen teknolojiden nasibini aldı. Yıllar içerisinde yaygınlaşan bu teknoloji 2018 yılında bambaşka bir hal almayı başardı.

kablosuz şarj huawei
Huawei, Mate 20 Pro ile beraber yepyeni kablosuz şarj deneyimlerini bizlere sundu. Mate 20 Pro, 15 Watt’lık kablosuz şarj deneyimi standart bir akıllı telefonun bünyesinde bulundurduğu hızlı şarj teknolojisiyle neredeyse eş değer ve bunu kablosuz olarak yapabiliyor.

kablosuz ters şarj 2

Açıkçası yazının başlığında yer alan Şarj Arkadaşlığı deneyimi tam olarak burada devreye giriyor. Mate 20 Pro ile hayatımıza giren Kablosuz Ters Şarj ile şarjı bitmek üzere olan arkadaşlarınızın telefonlarını sadece telefonunuzu yaklaştırarak şarj edebiliyorsunuz.

Kablosuz Ters Şarj Nasıl Açılıyor?

 

Bu özelliği kullanmadan önce Mate 20 Pro’nuzun Ayarlar > Pil > Kablosuz Ters Şarj özelliğini aktif hale getirmeniz yeterli.