Sinema Bileti Fiyatına Kendi Hololens Gözlüğünü Kendin Yap

Sinema Bileti Fiyatına Kendi Hololens Gözlüğünü Kendin Yap

Hololens, Oculus ve benzerleri sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik adına bizleri heyecanlandırıyorlar. Ancak biz onları beklerken boş durmak istemiyorsak dizginleri bir süre elimize alabiliriz.Özellikle Hololens'in yaptığı gibi gerçek dünya üzerine yansıtılmış görüntüleri kontrol etmeyi sağlayan bir artırılmış gerçeklik gözlüğü yapabilmek aslında çok da zor değilmiş. Şimdi elbette Microsoft'a hakaret gibi olmasın, onlar yıllarını bu işe harcadılar elbet. Bizim burada önereceğimiz sistem elbette bir Hololens değil ama bir artırılmış gerçeklik prototipi.

Hololens oyunları ailecek salonda oynayabileceğimiz, programlarımızı yönetebileceğimiz bir teknoloji sunuyor. Bunu heyecanla beklerken, ABD'de biraz da zaman geçirmek adına Sean Hall adında bir mucit, evde bulunan objeleri kullanarak 10 dolara bir Hololens prototipi yapmayı başardı.  

Pleksiglas, makyaj aynası, büyüteç, eski bir deniz gözlüğü ve bir Samsung akıllı telefon kullanarak ürettiği Hololens kafa setinin detaylarını da internette paylaştı. Sistemin nasıl kurulacağı ile bilgileri Thingiverse sitesine giderek takip etmeniz mümkün. Ancak Burada bulacağınız dosyalar Stereolithography uzantılı ve sadece CAD programlarıyla açılabiliyor. Bu dosyaları açmanız için gereken programları Tamindir'den edinebilirsiniz.

Aşağıdaki video'dan Sean Hall'un bu konuda ne kadar başarılı olduğuna siz karar verin

Yeni Bir Samsung Cihaz Daha Tanıtıldı: Galaxy XCover 3

Bunlar Samsung Galaxy S6'ya Kapak Olsun!

PC Satışlarında Düşüş Yaşanıyor, PC'yi Terk mi Ediyoruz?

YORUMLAR