Siri Çok Yakında Daha Akıllı Olacak

Siri Çok Yakında Daha Akıllı Olacak

Apple'ın ses asistanını hepiniz tanırsınız. Birçok zaman gerek canımız sıkıldığında, gerek telefonda bir şey bulabilmek için, gerek ise diğer konularda yardım almak için kısa yoldan soru sorduğumuz Siri, bugün tekrar gündeme geldi. 

Söz konusu olan asistan Siri'nin çok yakın zaman içerisinde daha da akıllı hale getirileceği bugün açıklandı. Siri'yi yeni jenerasyon yazılım rekabetine hazırlamak için firmanın yeni ve daha uzman kişiler atadığı biliniyor. Bu kişiler Siri üzerinde çok farklı şeyler deneyecek ve bu asistanı çok daha zeki hale getirecek.

Yani Siri, bilemediği sorularda bile saçma sapan cevaplar vermeyecek, en azından bilemediğini anlayacak ve ilgili cevaplara bizi yönlendirecek. Siri'nin bu yeninden düzenlemesini, bu sonbahar mevsiminde iOS 8 yayınlandığı zaman göreceğiz. Bu resmi bilgi bizzat Apple'ın kendisinden gelmiş durumda.

Şu an Siri ile ilgili sinirsel testler Google üzerinden devam ediyor. Apple'ın bu konu için yeni ve kalifiyeli elemanlar almasının sebebinin ise, ses tanıma konusunda daha da uzmanlaşmak istediği olarak açıklandı. 

Detayları takip edeceğiz.

iPhone 5 ve 5S'in Bilinmeyen Özellikleri

YORUMLAR