Siri'ye Google Assistant'ı Sorarsanız Ne Olur?

Siri'ye Google Assistant'ı Sorarsanız Ne Olur?

Google beklenmedik bir çıkış yaparak Google I/O 2017 etkinliği sırasında yapay zeka uygulaması Google Assistant'ın App Store üzerinden yayınlanacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından hemen kullanıma geçen bu uygulama Siri'ye sorulduğunda ise beklenmedik cevaplar alındı.

Google tarafından açıklamanın yapılmasından hemen sonra App Store üzerinden yayınlanan Google Assistant uygulaması, aslında Apple'ın bütün cihazlarında kullanımına izin verdiği Siri'nin Google versiyonu. Hal böyle olunca iki rakip yazılım arasında, sorgulama konusunda da şakalaşmalar olabiliyor. Bunun en net örneği de Siri'den Google Assistant uygulamasını açmasını istediğinde yaşıyorsunuz. Siri'ye Google Assistant'ı soranların yaşadığı diyaloglar ise genelde şöyle oluyor:

"Hey Siri."

"Evet?"

"Sen yeterince iyi değilsin bu sebeple Google Assistant uygulamasını açar mısın?"

Böyle bir cümle kurduktan sonra Siri bir süre bekliyor ve ardından duymamazlıktan gelerek "Şarkının adı nedir?" şeklinde bir soru yöneltiyor. Hatta kimi zaman Siri bir şarkıyı oynatmaya başlıyor. Oynatılan şarkının da iPhone'lar ile birlikte gelen U2 albümünden bir şarkı olduğu söyleniyor. 

Kısaca iki eliniz doluyken Siri yardımıyla Google Assistant uygulamanızı açabilmeniz pek mümkün görünmüyor. Yine de büyük teknoloji şirketleri arasındaki böyle küçük atışmaları görmek de hoş olmuyor değil. 

Google Assistant’ı Rakibi Siri’den Daha İyi Kılan 7 Özellik

Google Assistant iOS Platformuna Geliyor

Google Assistant Çok Yakında Tüm Android Cihazlara Gelebilir

YORUMLAR