Şişe Kapaklarını Getir, Fallout 4'ü Götür

Şişe Kapaklarını Getir, Fallout 4'ü Götür

Bethesda geçtiğimiz hafta ilginç bir Fallout 4 satın alımıyla karşılaştı. Bir Fallout tutkunu oyuncu 2 bin şişe kapağı karşılığında Fallout 4 oyununu Bethesda’dan talep etti.

Bu ilginç ödeme yöntemi aslında oyuncu tarafından, oyun evreninin tüm mantığı ile tutarlı bir zemine oturtulmuştu. Oyuncu Fallout 4 oyununun etiket bedelini, oyun içinde değeri biçilmiş oyun kapakları ödeme sistemine göre hesaplamış ve bunun 2 bin şişe kapağına denk geldiği sonucuna vararak Bethesda’ya bu miktarda 2 koli şişe kapağı göndermişti.

Bethesda bu duruma hemen itiraz edip kapakları geri göndermedi. Dev yapımcı şirkettin muhasebe departmanı oturup, bu hesabın bir sağlamasını yaptı. Çıkan sonuç oyuncunun hesabının doğru olduğunu gösteriyordu. Bu ödemeyi büyük bir sabırla gerçekleştiren oyuncunun ödemesi Bethesda tarafından kabul edildi. Fallout 4'ün kendisine hediye edileceği tarafına bildirildi. 

Bu elbette hepimizin sokaklara fırlayıp şişe kapağı toplayarak bunu Bethesda’ya gönderip Fallout 4 oyunu talep edeceğimiz manasına gelmiyor. Bethesda bu orijinal fikri ve mantığı çok beğendiği için oyuncuyu bu şekilde ödüllendirmeye karar vermiş. Yani bu işin suyunu çıkarmaya gerek yok.

Fallout 4 Oynanış Videosu Yayınlandı, Oyunda Değişiklikler Oldukça Fazla

Fallout 4 ile Beraber Gerçek Bir Pip-Boy Kullanabilirsiniz

Fallout 4 Hakkında Yapımcısının Bile Bilmediği Şey Ne?

YORUMLAR