Sivrisineği Ölümle Tehdit Eden Kullanıcının Hesabı Donduruldu

Sivrisineği Ölümle Tehdit Eden Kullanıcının Hesabı Donduruldu

Twitter’ın kullanıcılarını çeşitli saldırılara ve istismarlara karşı korumak için elinden geleni yaptığı inkar edilemez. Irkçı söylemler bir yana dursun ölüm tehdidi tespit edilen içerikler de Twitter’ın kullanıcı koruma kapsamı alanına giriyor. Hatta Twitter geçtiğimiz günlerde sivrisineğe tehdit savuran bir kullanıcının hesabını dondurarak ne kadar ileri gidebileceğini gösterdi.

Japonya’da rapor edilen olaya göre bir Twitter kullanıcısı sabah uyandığında hesabının kalıcı olarak yasaklandığını gördü. Hesabın dondurulma sebebi ise kullanıcının bir gece önce bir sivrisineği ölümle tehdit etmesiydi. Japonca’dan tercüme edilen tehdit içerikli mesajda “Sadece dinlenmeye ve TV izlemeye çalışırken her yerimi ısırmayı ne zaman bırakacaksın? Öl! (Aslında çoktan öldün bile!)” ifadesi yazıyordu. Kullanıcı, bu mesajın hemen ardından sivrisineğin ölü haldeki fotoğrafını paylaştı.

Görünüşe bakılırsa Twitter’ın bu hamlesi platformun otomatik sisteminden kaynaklanıyor. Twitter’ın kullanıcıya gönderdiği bildirimde “Hizmet şartlarımıza aykırı olarak tehdit içerikli mesajlar kullandığınız görülmüş ve hesabınız dondurulmuştur.” ifadesi yer aldı. Twitter’ın bu durumda tehdit cümlelerinin iç yüzünü ayırt edemediği anlaşıldı. Yani şaka yollu bir tehdit dahi olsa otomatik sistemin azizliğine uğramanız mümkün.

Twitter'ın Hashtag'i 10 Yaşında!

Twitter Tarihinin En Çok Beğenilen Paylaşımı Obama'dan Geldi

YORUMLAR