Siz Hareket Ettikçe Şarj Olan Taşınabilir Batarya Ampy Şarj Problemini Ortadan Kaldırıyor

Telefonunuz için yanınızda taşıdığınız taşınabilir bataryanın, siz hareket ettikçe şarj olması Ampy ile mümkün hale geliyor.

Siz Hareket Ettikçe Şarj Olan Taşınabilir Batarya Ampy Şarj Problemini Ortadan Kaldırıyor

Telefonunuz için yanınızda taşıdığınız taşınabilir bataryanın, siz hareket ettikçe şarj olması Ampy ile mümkün hale geliyor.

Günümüz akıllı telefonlarının en büyük sorunu şüphesiz çabuk biten pilleri. Cihazlarda kullanılan teknolojiler her geçen gün yenileniyor fakat batarya kullanım süresi için henüz bir çare bulunmuş değil. Alternatif çözüm olarak hızlı şarj olan bataryalar kullanmak ya da taşınabilir şarj cihazları ancak günü kurtarmaya yetiyor.

Kickstarter’da yer alan Ampy projesi bu sorunlara çözüm buluyor, hem de hiçbir ek enerjiye ihtiyaç duymadan. Ampy’i yanınızda taşıdığınız zaman, siz hareket ettikçe kinetik enerjiyi depolayarak elektrik enerjisine çeviriyor. Bu şekilde Ampy’i ekstra şarj etmenize gerek kalmadan istediğiniz zaman kullanabiliyorsunuz. Üzerinde yer alan USB portuna şarj cihazınızı takıp, USB destekli tüm cihazları şarj edebilirsiniz.

Ampy’nin bu özelliğini kullanabilmeniz için mutlaka hareket halinde olmanız gerekiyor. İsterseniz yürüyün, koşun ya da bisiklet kullanın, her şekilde dolan bu batarya sayesinde temiz enerji üreterek gerekli gücü sağlayabiliyorsunuz.

Ampy kolunuza takılıyken 10.000 adım atmak, 1 saat bisiklete binmek veya 30 dakikalık bir koşu yapmak, cep telefonunuza 3 saat daha kullanabilecek ek enerji elde etmenizi sağlıyor. Ayrıca bu hareketleri yaptıysanız akıllı saatinize de 24 saat yetecek bir enerji depolayabilirsiniz.

Hareket halindeyken ne kadar enerji ürettiğinizi ya da ne kadar kalori yaktığınızı da öğrenmek istiyorsanız Ampy’nin mobil uygulamasından tüm hareketleri takip edebilmeniz de mümkün.

Üretime geçmek için Kickstarter’da 100.000 Dolar destek talep eden AMPY, hedefinin 2,5 katı bağış toplamış durumda. Kickstarter’da yer alan proje sayfasına buradan ulaşabilir, ayrıca 75 Dolar ödeyerek önsiparişte bulunabilirsiniz.

Taşınabilir Müzik Kutusu Prizm Ortama Uygun Müzikleri Sizin İçin Seçiyor

YORUMLAR