Sizce de Apple Müziğin Televizyon Reklamı Çok mu Duygusal Olmuş ?

Sizce de Apple Müziğin Televizyon Reklamı Çok mu Duygusal Olmuş ?

"Müziğin bir yuvaya ihtiyacı vardı, biz de ona bir yuva kurduk" diyerek başlayan Apple Music servisi reklamları gereksiz derecede duygusal bulundu. Apple’ın bu reklam işini biraz abarttığı düşünülüyor.

ABD’de eleştirmenler her biri yaklaşık 2 dakika süren Apple Music servisi TV spot ve reklamlarının gereksiz bir duygusallık taşıdığına hem fikir oldular. Aslında bu reklam izlendiğinde Apple’ın müzik türleri arasında duygusal bir seyahat yaptığını söylemek mümkün. Ancak bu ne kadar gerekli o tartışma konusu.

TV eleştirmenleri ve reklam otoriteleri Apple’ın genellikle yüksek bir egoyla ürün pazarladığında hem fikirler. Bunun için çok söyleyecek şeyi oluyor ve tanıtımları olması gerekenden farklı yönde seyrediyor. Doğal olarak da uzun sürebiliyorlar.

Apple’ın marka kimliğini, müşteri aidiyetini korumak ve artırmak adına biraz ego pompalaması bir pazarlama yöntemi elbette. Ancak bir müzik servisi tanıtırken potansiyeli karmaşık duygular içine sokmasının doğrudan pazarlamayı engellediği düşünülüyor. Bunlar bizim görüşlerimiz değil, uzman eleştirileri. Onun için şimdi susup Apple’ın Apple Music servisinin reklamlarını izleyelim. Bakalım kim haklı, kim haksız.

Apple Music ile Sanatçılar İstediklerini Paylaşabilecek

Apple'dan 7/24 Müzik, Radyo Beats1 ve Apple Music Yayına Hazır

Yeni Apple Servisleri Bakın Hangi Uygulamaların Hayatını Karartacak

YORUMLAR