Sizi Whatsapp'ta Mavi Tik Derdinden Kurtaran Widget

Sizi Whatsapp'ta Mavi Tik Derdinden Kurtaran Widget

Whatsapp’a "mavi tik"i içeren güncelleme geldiğinden beri bu ismi sık sık duyar olduk. Yeni bir widget, bu "tik" ile ilgili önemli özellikler taşıyor.

Birçok soruna yol açtı, birçok insan bu yüzden bir birine küstü, birçok ilişkide kavgalara neden oldu, sevenleri ayırdı. Kapattığımızda ayrı dert oldu başımıza, açtığımızda ayrı dert. Kapatmak da dertlerimize deva olmadı, açmak da…

"Mavi tik yapmadan nasıl okuruz gelen mesajı?" diye herkes araştırmalara başladı. Şimdiye kadar bir sürü uygulama da çıktı mavi tik ile başa çıkmak için fakat benim gördüğüm en başarılı uygulama "Chat Helper for WhatsApp".

Uygulama sadece Android için yayınlandı. Maalesef iPhone için böyle uygulamalara Apple izin vermiyor. Chat Helper for WhatsApp’ın çalışma mantığı çok zekice ve oldukça basit. Gelen mesajları ana ekranınızda bir widget ile sizlere yansıtıyor. Bu widget’ın sağ üstünde gelen mesaj sayısını görebiliyorsunuz. Widget’a tıkladığınızda ise gelen mesajın uzunluğu fark etmeksizin mesajı okuyabiliyorsunuz ve karşı tarafa mavi tik gitmiyor.

Fazlasıyla "kullanışlı" olarak nitelendirebileceğimiz bu uygulamayı hemen indirebilirsiniz.

YORUMLAR