Skagen’in Yeni Akıllı Saati Falster 2 Satışa Çıktı

Skagen Falster2 Satışa Çıktı 1

Skagen firması, geçtiğimiz Ağustos ayındaki IFA etkinliğinde yeni akıllı saati Falster 2 Wear OS’u duyurmuştu. Şirketin ilk Falster modeli bazı önemli özelliklerden yoksun olsa da şık görünümüyle dikkat çekiyordu. Şimdilerde satışa çıkan Falster 2 ise ilk modeldeki eksik özelliklerin çoğuna sahip olmasının yanı sıra çok daha iyi bir tasarıma da sahip.

Falster 2’de akıllı saatin çerçevesinin sağında, döner platformun altında ve üstünde olmak üzere iki adet tuş bulunuyor. Bu tuşlar, en çok kullandığınız uygulamalara kolayca erişebilmenizi sağlıyor. Saatin dairesel ekranını çevreleyen çerçeve de oldukça ince bir tasarıma sahip.

Bu hoş görünümünün yanısıra Falster 2, fitness konusuna da oldukça sağlam bir şekilde odaklanıyor. Akıllı saatte bulunan kalp atış hızı sensörü sayesinde, artık kalp atışlarınızı saatin ekranından anlık olarak takip edebilliyorsunuz. Falster 2’nin gelişmiş GPS özelliği ile yanınızda telefonunuzu taşımanıza gerek kalmadan çeşitli harita ve navigasyon özelliklerini kullanabiliyorsunuz. Ayrıca Falster 2’nin su geçirmez özellikte olduğunu da belirtelim.

Skagen Falster2 Satışa Çıktı 2

Eğer akıllı saatiniz ile ödeme yapmayı seviyorsanız, Falster 2 bu konuda da büyük avantaj sağlıyor. Akıllı saat, sahip olduğu NFC çipi sayesinde Google Play desteği sunuyor ve bu sayede ödemeler kolaylıkla yapılabiliyor.

Falster 2’nin tüm bu gelişmiş özelliklerinin yanında belki de tek bir olumsuz özelliği bulunuyor. O da akıllı saate gücünü veren işlemcinin, şu anda piyasadaki Qualcomm işlemcileri arasında en yenisi olmayışı. Yani bu akıllı saatte Qualcomm’un en yeni işlemcisi olan Wear 3100 yerine, daha eski bir model olan Wear 2100 işlemcisi kullanılıyor.

Falster 2 bugünden itibaren satışa sunuldu. Akıllı saatin deri ve silikon kayışlı versiyonları 275 dolar’dan (1700 TL) satılırken, çelik örgülü kayışa sahip versiyonu 295 dolar’dan (1820 TL) satılıyor.