Skype 7.6 Yepyeni Emoticonlarla Birlikte Yayınlandı

Skype 7.6 Yepyeni Emoticonlarla Birlikte Yayınlandı

Skype programı uzun yıllardır hem yazılı hem de sesli ve görüntülü konuşmalar için tercih edilen en popüler programlar arasında yer alıyor ve Microsoft’un MSN Messenger’ı devreden çıkarmasıyla birlikte Skype’a geçen kullanıcılar nedeniyle eskisinden çok daha popüler hale geldiği de bir gerçek. Yeni yayınlanan Skype 7.6 güncellemesi ise hem en hızlı sohbet deneyimini hem de sorunsuz bir iletişimi sürdürebilmek için kullanıcıların kaçırmamaları gerekenler arasında.

Skype’ın bu sürümüyle birlikte elbette performans sorunları ve hataların giderilmesine dair pek çok kod değişikliği yapılmış durumda. Her ne kadar bu değişikliklerin ne olduğuna dair resmi bir açıklama mevcut olmasa da programın çalışması esnasındaki akıcılığın önceki sürümlere göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Yakın zamanda Windows 8 sürümü için hazırlanan metro arayüzündeki Skype uygulamasının sonlandırılacak olması nedeniyle Skype 7.6 masaüstü sürümünü tüm kullanıcıların bilgisayarlarında hazır bulundurmaları gerektiğini de unutmamak gerek. Zira Windows 10’a geçişle birlikte direkt olarak Skype masaüstü sürümünü kullanmaya başlayacağız.

Bu Skype sürümüyle birlikte gelen Disney Emoticonları ise maalesef şimdilik tüm kullanıcılarda görünmüyor ancak Skype’ın resmi blogunda 7.6 ile birlikte gelen pek çok emoticondan bahsediliyor. Sanıyorum ki bu emoticonlar kullanıcılara sırayla dağıtılacak ve bir süre sonra herkeste aktif hale gelecek.

Skype 7.6’nın uzun süredir güncelleme almayan Windows XP üzerinde de çalıştığını unutmayın. En son Skype’ı indirmek için aşağıdaki bağlantıdan faydalanabilirsiniz.

Windows 10 Teknik Ön İzleme 10147 Yayınlandı, Artık Daha Canlı ve Daha Renkli

YORUMLAR