Skype Android Sürümü Artık Materyal Dizayna Sahip

Skype Android Sürümü Artık Materyal Dizayna Sahip

Skype uygulaması, Android akıllı telefon ve tabletlerde olduğu kadar diğer mobil ve masaüstü sistemlerde de kullanıcıların temel iletişim ve mesajlaşma uygulamaları arasında yer alıyor. Çağrı yapma ve telekonferans özelliklerini de destekleyen uygulamanın Android sürümü bugün 6.0 versiyonuna güncellendi ve bu versiyonla birlikte uzun süredir beklenen materyal tasarım görünümü de ortaya çıktı.

Skype uygulamasının da Android'in en son tasarım kodu olan materyal dizayna geçmesi ile birlikte pek çok temel uygulamanın artık materyal tasarımı takip ettiğini söyleyebiliriz. Daha düz ve kullanıcıların gözünü yormayacak bir yapıya sahip olan Android Skype uygulaması, görünümün yanında bir kaç fonksiyonel iyileştirmeye de sahip.

Yeni sürümle birlikte kullanıcılar arasında arama yapma fonksiyonunun da iyileştirildiğini ve okunmamış mesaj adedini görmenin daha kolay bir hale geldiğini de belirtmek gerekiyor. Böylece artık hangi mesajlarınızı okuduğunuzu ve hangilerini okumadığınızı görmek çok daha basit bir hale geliyor.

Android sürümünün yanında uygulamanın iOS sürümü de güncellendi ancak tabii ki iOS sürümünde materyal dizayndan bahsetmek imkansız. Lakin o sürümde de bahsettiğimiz fonksiyonel iyileştirmeler mevcut.

Elbette daha performanslı çalışabilmesi için gerçekleştirilen performans iyileştirmeleri ve güvenlik güncellemeleri de Skype 6.0 Android ile birlikte geliyor. Bir an önce en son sürüme geçmek isteyen kullanıcılar Google Play'den gelecek bildirimi bekleyebilir yahut güncellemenin kendilerine gelip gelmediğini görmek için Google Play sayfasını aşağıdaki bağlantıyı kullanarak manuel olarak inceleyebilirler.

Skype Android Güncellendi, Daha Kişiselleştirebilir Özellikler Kazandı

YORUMLAR