Skype Artık Hesap Olmadan Kullanılabiliyor

Skype Artık Hesap Olmadan Kullanılabiliyor

Dünyanın en yaygın kullanılan anlık mesajlaşma, görüntülü sohbet ve sesli sohbet yazılımlarından olan Skype yeni özelliğiyle tek bir tıklamayla Skype görüşmelerine katılabilmemizi mümkün kılıyor. İnternet tarayıcılarımız üzerinde kullanabileceğimiz bir web servisi şeklinde tasarlanmış yeni Skype hizmeti sayesinde hesapsız Skype kullanma ve programsız Skype açma işlerini zahmetsizce gerçekleştirebiliyoruz.

Birçok bilgisayar kullanıcısı Skype'ı kullanmaya başlarken güçlük yaşamakta. Bu güçlüklerin başında da Skype hesabı açma işlemleri geliyor. Bilgisayarla ve yazılımlarla arası iyi olmayan aile büyüklerimizin, arkadaşlarımızın veya tanıdıklarımızın kendilerine bir Skype hesabını açmasını sağlamak imkansız olabiliyor. Ayrıca bilgisayarlarına Skype masaüstü uygulamasını indirtmek ve kurulumunu yaptırtmak da karşılaşılan güçlükler arasında. Bir diğer sıkıntı da hesap adlarının ve şifrelerinin unutulması ve unutulduktan sonra geri alınması. İşte yeni servis yoluyla bütün kullanıcılar bu dertlerden kurtuluyorlar.

Yeni Skype hizmetini kullanabilmek için güncel bir internet tarayıcısına sahip olmanız yeterli. Bir tarayıcı sayfası üzerinde çalışan servis ise Skype'ın hemen hemen bütün önemli işlevleri kullanılabiliyor. Yazışma yapmanın yanısra sesli ve görüntülü sohbet yapabiliyor, fotoğraf ve dosya paylaşabiliyorsunuz. Sistem Skype sohbetlerinize özel bir bağlantı oluşturuyor. Bu bağlantıyı kopyalayıp arkadaşlarınıza, aile üyelerinize veya tanıdıklarınıza gönderdiğinizde bağlantıya tıkladıklarında direkt olarak sohbetinize katılıyorlar.

Bu servisi nasıl kullanacağınızı bu yazımızda resimli olarak anlattık, rehberimizden faydalanarak kolay ve hızlı bir şekilde kendi Skype görüşmelerinizi başlatabililir, oluşturacağınız bağlantıyla diğer insanları Skype görüşmenize davet edebilirsiniz:

Hesapsız, Programsız Skype Görüşmesi Nasıl Yapılır

YORUMLAR