Skype Avrupa'da ve Amerika'da Çöktü

Skype Avrupa'da ve Amerika'da Çöktü

Güncelleme: Skype yavaş yavaş hizmet vermeye başlıyor.

Dünyanın en yaygın olarak kullanılan sesli, görüntülü ve yazılı haberleşme araçlarından olan Skype şu an kullanıcı kitlesinin büyük bir bölümüne hizmet veremiyor.

Bilgisayarlarından Skype hesaplarına giriş yapmaya çalışan kullanıcılar, programın arayüzüne giriş yapabiliyorlar; fakat Skype üzerinden arama yapamıyorlar, yazılı mesaj gönderemiyorlar. Yani Skype kelimenin tam anlamıyla hizmet veremiyor. Eğer "Skype çalışmıyor ne yapacağım?" diye düşünüyorsanız beklemeniz gerekecek veya alternatif bir yazılım kullanmanız gerekecek. Microsoft, problemin farkında olduğunu ve bu problemin kaynağını araştırdığını açıkladı.

Microsoft, problem hakkında herhangi bir detay paylaşmıyor. Aslında Skype'taki problemler dün baş göstermişti. Belli kullanıcılar için Skype çöktü ve hizmet veremedi. Bugün ise daha geniş bir kullanıcı kitlesi Skype kullanamıyor. Ülkemiz de dahil olmak üzere Avrupa'nın büyük bölümü, Amerika'ın da belli bölgeleri problemden etkilenmekte.

Skype'ın sadece Windows bilgisayarlarda değil, Mac, Linux işletim sistemlerinde ve mobil platformlarda da çalışmadığı raporlanıyor Yani problem yazılım veya güncelleme kaynaklı değil, daha çok sunucu kaynaklı bir problemmiş gibi görünüyor.

Microsoft durum ile ilgili herhangi bir güncelleme paylaştığında sizlere haber vereceğiz, bu arada iletişim ihtiyaçlarınızı gidermek için aşağıdaki yazımızda listelediğmiz programları deneyebilirsiniz:

Skype'a Alternatif Olarak Kullanabileceğiniz 6 Ücretsiz Program

YORUMLAR