Skype for Web İle Görüntülü ve Sesli Sohbetler Tarayıcıdan Gerçekleştirilebilecek

Skype for Web İle Görüntülü ve Sesli Sohbetler Tarayıcıdan Gerçekleştirilebilecek

Anlık görüntülü konuşma ve mesajlaşma servisine gerçek zamanlı tercüme sistemini getirmek için çalışmalar yapan Skype, popüler VOIP servisini internet tarayıcılarına taşıdıklarını duyurdu. Buna göre Skype’ı kullanmak için artık masaüstü programına veya mobil uygulamasına ihtiyacımız olmayacak.

Dünya genelinde en yaygın kullanılan anlık mesajlaşma servislerinden biri olan Skype , masaüstü ve mobilin haricinde web tarayıcılarda da kullanılabiliyor. Web tarayıcıları üzerinden sohbet etmeyi tercih eden kullanıcıların eklenti yüklemeleri gerekiyordu; ta ki Microsoft’un Web için Skype’ı duyurmasına kadar. İlerleyen aylarda hem yeni hem de mevcut Skype kullanıcılarının ufak bir bölümünün deneyimleyebileceği Web için Skype, Skype’ın yüklü olmadığı bilgisayarlarda veya Skype’ın indirilmeye izin verilmediği internet kafe veya otel gibi yerlerde Skype kullanıcılarının oldukça işine yarayacak.

Kişilerin arkadaşları, aileleri, iş arkadaşları ile daha hızlı ve kolay bir şekilde iletişime geçmeleri için tasarlanmış olan Web için Skype, Windows kullanıcıları için Internet Explorer  , Google Chrome ve Mozilla Firefox  üzerinden, OS X kullanıcıları için de Safari  (6.0 veya daha yeni sürüm) üzerinden hizmet verecek. Kullanıcıların favori internet tarayıcılarından Skype.com adresinden giriş yapmaları yeterli olacak.

Skype Gerçek Zamanlı Tercüman Özelliğini Tanıttı

YORUMLAR