Skype Gerçek Zamanlı Çeviri Özelliği, Mobil ve Sabit Hatlarda Hizmete Girdi

Skype Gerçek Zamanlı Çeviri Özelliği, Mobil ve Sabit Hatlarda Hizmete Girdi

Hatırlayacağımız üzere Skype ilk olarak 2014 yılında sadece Skype’tan Skype’a yapılan çağrılar için, gerçek zamanlı çeviri özelliğini duyurdu. Windows 10 Skype Preview bununla yetinmeyip şimdi de gerçek zamanlı çeviri özelliğini genişleterek mobil ve sabit hatlara getirdi.

Skype’ın gerçek zamanlı çeviri özelliğinde; konuşmacıların sesleri kaydedilip tercih edilen dillere, simultane tercüme de dediğimiz, eş zamanlı olarak tercüme ediliyor. Söz konusu özellik şimdi mobil ve sabit hatlar için de hizmete sunuldu. Hizmete erişim sağlayabilmek için ilk olarak ücretsiz olarak Windows Insider programına kayıt olduktan sonra servis uygulamasının son beta sürümünü yüklemeniz gerekiyor. Son olarak bakiye yükleyip hizmeti kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gerçek zamanlı çeviri özelliği şuan için sadece İngilizce, İspanyolca, Almanca, Çince, Fransızca, Portekizce, Rusça, İtalyanca ve Arapça dillerini destekliyor. Henüz diğer dillerin yanı sıra Türkçe’nin eklenip eklenmeyeceği ise belirsiz. Farklı telaffuzlardan kaynaklanan ufak tefek sorunlar olabileceği belirtilse de gerçek zamanlı çeviri özelliği teknolojinin hayatımızdaki işlevini gözler önüne seren cinsten.

Skype Translator Artık Rusça Desteği Veriyor

Gerçek Zamanlı Tercüman Skype Translator Kullanıma Sunuldu

YORUMLAR