Skype Grup Video Görüşmeleri Sonunda Herkes İçin Ücretsiz

Microsoft'un popüler haberleşme servisi Skype, artık PC, Mac ve Xbox One üzerinden yapılacak grup video görüşmeleri için ek bir ücret talep etmeyecek.

Skype Grup Video Görüşmeleri Sonunda Herkes İçin Ücretsiz

Dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan Skype, eksikliği hissedilen bir özelliği en nihayetinde kullanıcıların hizmetine sundu. Bildiğiniz gibi Google Hangouts, uzun bir süredir kullanıcılara ücretsiz grup video görüşmesi imkanını sunmaktaydı. Bu özellik ile birlikte çoğu kullanıcı, grup video görüşmeleri için Google'ın sunduğu Hangouts servisini tercih etmekteydi. Anlaşılan o ki Windows da bu rekabetin gerisinde kalmak istemiyor ve bu açığını aldığı radikal bir kararla gidermek istiyor.

Bilmeyenler için hatırlatalım, Skype ilk grup video görüşmesi özelliğini 2010 yılında duyurmuştu. Ne yazık ki bu özellik sadece 10 kullanıcıya kadar destek sunmaktaydı ve fazladan ücret talep ediyordu. Fakat Microsoft kızışan rekabet ortamında önemli bir karar alarak Skype için grup video görüşmesi özelliğini artık ücretsiz sunacağını açıkladı.

Yapılan açıklamadan sonra Windows, Mac ve Xbox One kullanıcıları bu servisten ücretsiz olarak faydalanabilecek. Son derece mantıklı bir adım olarak niteleyebileceğimiz bu kararın Microsoft'a büyük bir pozitif etki sağlayacağı şüphesiz. Microsoft bu özelliğin, yukarıda saydığımız platformlara ek olarak iOS, Android ve Windows Phone için de yakında ücretsiz olacağının sinyallerini verdi.

Verilen bu karardan sonra bakalım Skype, Google'ın popüler servisini tahttan indirebilecek mi? Kararla ilgili önemli gelişmeleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUMLAR