Skype Grup Video Sohbet Özelliği Mobil Cihazlara Geldi

Skype Grup Video Sohbet Özelliği Mobil Cihazlara Geldi

Windows Live Messenger sonlandırıldıktan sonra bu anlık mesajlaşma servisinin yerini alan Skype'ın önemli bir özelliği artık Android ve iOS işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlerimizde de kullanılabilecek. Bilindiği üzere Skype bir süre önce görüntülü arama özelliğini mobil cihazlar için de aktifleştirmiş, kullanıcılara birbirleriyle görüntülü sohbet yapabilme imkanı vermişti. Bu özelliği kullanarak yakınlarımızı ve arkadaşlarımızı mobil cihazlarımızın internet bağlantısını kullanarak arayabiliyor ve bire bir görüntülü görüşme yapabiliyorduk.

Skype'ın masaüstü versiyonlarında ise görüntülü görüşmeleri birden fazla katılımcıyla grup sohbeti şeklinde gerçekleştirebiliyorduk. Skype bir süre önce bu özelliği mobil cihazlarda da aktifleştireceğini duyurmuştu. Nihayet o gün geldi ve Android ve iOS üzerinde çalışan mobil Skype versiyonlarında grup görüntülü görüşmeleri aktifleşmeye başladı.

Skype'ın yeni özelliği aşama aşama aktifleştirilecek. İlk adımda Batı Avrupa ve Kuzey Amerika'da servise açılacak özellik Mart sonunda bütün dünyada kullanılabilir halde olacak.

Skype'ın bu yeni mobil özelliğinden faydalanabilmek için sahip olduğunuz Skype mobil versiyonunu en güncel sürümüne yükseltmeniz gerekiyor:

Kaçırmamanız Gereken Skype İpuçları ve Hileleri

YORUMLAR