Skype Güvenlik Önlemlerini Arttırarak IP Adreslerini Saklayacak

Skype Güvenlik Önlemlerini Arttırarak IP Adreslerini Saklayacak

Popüler mesajlaşma ve konuşma uygulaması olan Skype, internet korsanlarına karşı savaş açmaya hazırlanıyor.

Skype son zamanlarda artan siber saldırılara karşı kullanıcılarını korumak için çalışmalara başladı. Buna göre Skype artık kullanıcılarının IP bilgilerini karşı tarafın öğrenmesini engelleyecek. Skype'ın bu hamlesinin rakiplerinin önüne çıkmak için mi olduğu yoksa gerçekten kullanıcılarının güvenliğini ön planda tutmak istediği için mi olduğu bilinmiyor.

Messenger'ın kapatılmasıyla birlikte Skype'a geçen kullanıcılar chatleşmelerini artık buradan yapıyor. Durum böyle olunca güvenlik önlemlerinin de iyi olması gerekiyor. Tam da bu noktayı ele alan Skype, artık kullanıcılarınn IP adreslerini gizlemeye başlayacak. Önümüzdeki Skype güncellemesiyle varsayılan olarak kapatılacak olan IP bilgisi özellikle online oyun oynayan kişileri bir hayli mutlu edecek. Daha öncelerden de IP gizlemeyi barındıran Skype'ın bu özelliğin pek bilinmemesinden dolayı böyle bir karar aldığı da söyleniyor.

Bu durumdan rahatsız oluyorsanız Araçlar > Seçenekler > Gelişmiş > Bağlantı yolunu izleyerek ayarlarını değiştirebilirsiniz. (Kullanıcı adınızı Skype Resolver sitelerinde aratarak IP adresinizi elde etmek mümkün bu nedenle biz tavsiye etmiyoruz.)

Skype'ın güncellemesinin ise önümüzdeki günlerde gelmesi bekleniyor. 

Gerçek Zamanlı Tercüman Skype Translator Kullanıma Sunuldu

Skype Görüntülü Grup Görüşmesini Mobil Platformlara GetirecekYORUMLAR