Skype iOS 9 İçin Yepyeni Özelliklerle Güncellendi

Skype iOS 9 İçin Yepyeni Özelliklerle Güncellendi

Skype iOS 9’a entegre olan en son Microsoft uygulamalarından biri. Skype 6.3 şimdi iOS 9 için iPad ve iPhone’lara yepyeni özelliklerle geliyor.

Bundan bir ay kadar önce Skype iPad ve iPhone’lar için güncellendiğinde özellikleri o kadar kayda değer bulunmamıştı. Skype 6.3 sürümü şimdi bu cihazlar için ekranı bölme, yana kaydırma gibi özellikleriyle güncelleniyor. iOS 9 için yeniden elden geçirilen Skype 6.3 sürümü iOS 9 kullanıcılarının beğenisini kazanacak.

Üzerine kaydır (Slide Over) özelliği ile Skype ekran üzerinde açıkken ikinci bir uygulamanın kendi üstünde açılmasına izin veriyor. Böylelikle uygulamalar arasında geçiş yapmak durumunda kalmıyorsunuz. Skype uygulamasını diğer uygulamanın hemen yanına gizleyebiliyorsunuz. Skype böylelikle ekranı bölerek çoklu uygulama kullanımını kolaylaştırıyor.

Skype 6.3 iOS 9 kilit ekranı üzerinde bildirim göstererek, bu bildirimlere cihazı açmadan cevap verebilme özelliğini de iPad ve iPhone’lara getiriyor. Öte yandan Apple Spotlight özelliği ile entegre olan Skype 6.3 Spotlight arama çubuğuna doğrudan kontak ismi yazılarak mesaj gönderebilme imkanı da sunuyor. Arama sonuçlarında kontaklarınızı da görebiliyor ve iletişime geçebiliyorsunuz.  

YORUMLAR