Skype iOS Uygulamasına HD Video Desteği Geldi

Skype iOS Uygulamasına HD Video Desteği Geldi

Skype'ın uzun süredir görüntülü ve sesli iletişim için kullanıldığı ve favorilerden birisi olduğu bir gerçek. İlk olarak PC versiyonu ile karşımıza çıkan Skype kısa sürede pek çok kullanıcı tarafından sevilmişti ve daha sonra Microsoft tarafından satın alınması ile gelişimini çok daha hızlandırmıştı. Tabii ki mobil cihazların giderek yaygınlaşması karşısında Skype'ın hem iOS hem de Android cihazlar için hazırlanan sürümleri de yayınlandı.

Son yayınlanan Skype iOS uygulaması güncellemesi sayesinde artık kullanıcılar iPhone ve iPad cihazlarını kullanarak HD kalitede görüntülü ve sesli görüşmeler yapabilecekler. Şimdiye dek yüksek kaliteli görüşme imkanının olmaması bu konuya değer veren kullanıcıları rahatsız ediyordu ve son güncellemenin görüşmeleri çok daha kaliteli hale getirmesi oldukça iyi bir haber.

Ancak kötü habere gelecek olursak, bu özellik sadece dördüncü nesil iPad'ler ve iPhone 5 tarafından kullanılabilecek ve daha eski cihazlara sahip olanlar maalesef 720p görüntülü görüşme yapma imkanına sahip olamayacaklar. Elbette genel olarak kalitedeki artış tüm cihazlarda hissedilebilecek ancak görüntü kalitesi anlamında eski cihaz sahiplerinin isteklerinin karşılanması uzun vadede de beklenmiyor.

Eğer hala iPhone ve iPad için Skype uygulamasını kullanmıyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

YORUMLAR