Skype Masaüstü Yenileniyor!

Microsoft, popüler anlık mesajlaşma, görüntülü görüşme ve internet üzerinden arama yapma servisi Skype için yeni ve kapsamlı bir güncellemeyi dağıtmaya başladı.

Skype masaüstü yazılımı için yayınlanan güncelleme arayüz değişikliklerine odaklanıyor. Bu güncellemedeki yenilikler daha önceden Skype masaüstü önizleme sürümünde ve mobil Skype sürümlerinde test edilmişti, şimdi ise Skype'ın stabil sürümünde yenilikler kullanıma açılıyor. Microsoft'un paylaştığı bilgilere göre yeni Skype, kişiselleştirilmiş temalar, sohbet listesi, ve @mention desteği ile birlikte gelecek.

Skype, yeni güncellemeyle birlikte bulut altyapısına da geçiş yapıyor. Bu değişikliğin fotoğraf, video ve dosya paylaşımını kolaylaştıracağı belirtilmekte. Kullanıcılar bilgisayarları üzerindeki Skype'a 300 MB'a kadar boyuta sahip olan dosyaları sürükleyip bırakarak bu dosyaları Skype listelerindeki arkadaşlarına gönderebilecekler. Bütün mesajlar, sahip olduğunuz cihazlar arasında gerçek zamanlı olarak senkronize edilecek. Microsoft, Skype çağrılarını artık bilgisayardan cevaplayabileceğinizi ve ekranınızı paylaşabileceğinizi de açıklıyor.

Skype

Skype'a gelen mention (etiketleme) desteği sayesinde bir grup sohbetinde adınızdan sıkça bahsedilebilir. Yazdığınız mesajlara gelen etkileşimleri de takip etmek isteyebilirsiniz. İşte bu işler için yeni bir bildirim paneli Skype'a geliyor. Bu panelden kimlerin sizi etiketlediğini ve mesajlarınızla etkileşime girdiğini takip edebiliyorsunuz. Sohbet medyaları için özel bir galeri de Skype'a eklenecek. Bu galeriye göz atarak Skype sohbetlerinizde gönderilen görsellerin ve videoların takibini kolay bir şekilde yapabileceksiniz.

Microsoft, eğer otomatik güncellemeler aktifse bu yeni güncellemenin hazır olduğunda size teslim edileceği bilgisini paylaşıyor. Güncellemeye hemen sahip olmak isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz, Windows 10 kullanıcılarının yeni özellikleri içeren güncellemeyi kısa bir süre içinde alacağı bildirilmekte:

 

 

 

 

YORUMLAR