Skype Rekor Kırdı

Skype Rekor Kırdı

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayı içerisinde Microsoft tarafından 8.5 milyar dolara satın alınan Skype hakkında o dönemde yapılan "kullanıcılarını kaybedecek" söylentilerinin asılsız çıktığını artık gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Çünkü geçtiğimiz yıldan günümüze kadar Microsoft'un da desteğini arkasına alan Skype kararlı adımlarla yükselişini sürdürmeye devam ediyor.

Öyle ki TechCrunch tarafından yayınlanan habere göre dokuzuncu yaşını kutlayan Skype, tarihinde ilk kez 45.460,977 kullanıcısını aynı anda çevrimiçi olarak gördü. Bu rakam Skype'ın aynı anda en çok kullanıcı tarafından çevrimiçi olarak kullanılma rekoru olarak lanse edildi. Her ay ortalama 3 milyon yeni kullanıcı kazandığı tahmin edilen servis kararlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Zaten aylık aktif kullanıcı rakamlarına bakıldığında; geçtiğimiz yıl Ekim ayında 200 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Skype'ın, bu yıl Haziran ayı içerisinde 250 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu Microsoft tarafından duyurulmuştu.

Skype'ın bu denli popüler olması ve yükselmesinde Microsoft'un payı kesinlikle yabana atılacak gibi değil. Facebook entegrasyonu ve akıllı telefon uygulamaları sayesinde kullanıcıyı kendisine çekmeyi başaran Skype, eminiz ki bu hızlı yükselişine hiç hız kesmeden devam edecektir.

YORUMLAR