Skype Symbian'a Veda Ediyor

Günümüzün en yaygın olarak kullanılan anlık mesajlaşma, sesli görüşme ve görüntülü sohbet yazılımlarından olan Skype resmi olarak Symbian platformuna veda ediyor.

Skype Symbian'a Veda Ediyor

Günümüzün en yaygın olarak kullanılan anlık mesajlaşma, sesli görüşme ve görüntülü sohbet yazılımlarından olan Skype resmi olarak Symbian platformuna veda ediyor. Skype hizmetinin bu derece yaygın olarak kullanılmasının önemli bir sebebi servisin hemen hemen bütün mobil platformlarda aktif olmasıydı. Oldukça uzun bir süredir kullanmakta olduğumuz Skype'ı ilk olarak Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarımızda kullanmaya başlamıştık. Bundan sonra yazılımın Mac versiyonu yayınlandı. Dokunmatik ekranlara sahip akıllı telefonların çıkışı ile Skype mobil platformlara adım atmıştı. Bu dokunmatik platformların ilk versiyonlarından biri ise Symbian işletim sistemiydi.

Özellikle Nokia telefonlardan alışık olduğumuz Symbian işletim sistemi bir süredir hizmet vermeyi durdurmuştu. Symbian işletim sistemini kullanan telefonların üretilmemesine rağmen eskiden üretilmiş Symbian telefonları halen kullanan kullanıcılar bulunmaktaydı ve bu nedenle Skype bu platform için hizmet vermeye devam etmekteydi. Fakat Microsoft bu platforma verdiği destek için fişi çekme kararı aldı. Microsoft'tan yapılan resmi açıklamaya göre Skype'ın Symbian versiyonuna önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıcılar giriş yapamayacak.

Skype'ın farklı platformlar için sunulan daha güncel versiyonlarını indirmek için:

Windows 9 İle İlgili Yeni Görsel Basına Sızdı

YORUMLAR