Skype Translator Arapça Çeviri Yapmaya Hazırlanıyor

Skype Translator Arapça Çeviri Yapmaya Hazırlanıyor

Skype Translator için Microsoft'tan yeni haberler var. Kısa bir süre önce Windows kullanıcılar için aktif olan uygulama, artık Arapça'da çeviri yapabiliyor.

Microsoft'un bugün yaptığı açıklamalara göre firma şu an Arapça çeviri üzerinde sıkı bir çalışma gerçekleştiriyor. Sesimizi metine, metini de tekrar sese çevirerek çeviri yapan Skype Translator, özellikle farklı dilden birbirleriyle görüntülü konuşma yapmak isteyen insanlar için biçilmiş kaftan. Yazılı olarak şimdiye kadar 40'tan fazla dilde bizleri karşılayan Skype'ın çeviri uygulamasında Arapça'nın yanında İngilizce, Almanca, İtalyanca, Mandarin, İspanyolca ve Portekizce de yer alıyor. 

Eski Arapça değil de yeni gelecek olan dil güncellemesinde Modern Arapça'yı göreceğiz. Uygulama sadece Skype Windows üzerinde geçerli olacak; henüz diğer uygulamalar için bir açıklama yapılmadı. Zaman içerisinde onlara da gelmesi yüksek bir ihtimal. Her ne kadar günümüz profesyonel çevirmenleri kadar sağlıklı çeviriler yapamasa da, geliştirilmeye devam edildiği sürece Skype Translator çok daha büyük şeylere imza atabilir.

Skype Aramaları Nasıl Kaydedilir?

YORUMLAR